מאמרים

13
יול

אתר חדש עבור עזרא אוריון

עזרא אוריון – קול קורא במדבר

עזרא אוריון, פיסול אדריכלי - מעלות, 1979-1980, בטון, 18 מ', גן אלסי ברנדט, ירושלים.

עזרא אוריון, פיסול אדריכלי – מעלות, 1979-1980, בטון, 18 מ', גן אלסי ברנדט, ירושלים.

עזרא אוריון היה קול קורא במדבר, אמן מקורי וקיצוני בנוף האומנות הישראלי והעולמי. יצירתו פילסה נתיב יחודי ומרתק – בתחילה פרצה אל מחוץ למגבלות הגלריות, אל הנוף המדברי, שם רצה לבנות אלמנטים מונומנטאליים בבטון חשוף. קתדרלות חילוניות אלה עוצבו כחלל פיסולי העוטף את הצופה כחוויה כוללת. יצירותיו האדריכליות מתנשאות הרחק מעל ראשו של הצופה.
בהמשך זיהה אוריון את הכוחות הטקטוניים האדירים, המרימים את רכסי ההרים, כמאמץ פיסולי של כדור הארץ עצמו. הפסלים שלו הפנו את תודעת הצופה אל קו השבר הסורי-אפריקאי או אל ההתנשאות של רכס ההימליה. כיוצר פיזי ואיש שטח מובהק, הגיע אוריון אל המקומות המתאימים ופיסל שם – בסיני, בנגב, בנפאל. הוא הטווה קווי אבנים ובנה מדרגות מאבן מקומית, שהפכו לכני שיגור של ההכרה. בפיסול מדברי זה הוא צירף את העבר הפרה-היסטורי של היצירה האנושית אל פיסול במאדים. הוא יצר פיסול הכרתי, נצחי, כששיגר מטילי אנרגיה אל קצה המרחקים הבין גלקטיים.
עזרא אוריון היה גם איש חינוך ומורה מעורר השראה, פילוסוף אתאיסט, משורר של יאוש קיומי ומורד עיקש בכבידה. באתר זה קובצו צילומים רבים של העבודות של אוריון, ציורים ועבודות מוקדמות, קטעים משירתו והגותו, שיחות עם אנשים שעבדו איתו ומאמרים שנכתבו עליו.

Continue Reading..

21
אפר
29
מרץ
28
מרץ

הכירו את הצלמת מרים גלעד

יש המעדיפים את הקפאת הרגע, ובאמצעותו, את הקפאת הדינמיקה שבחיים ( או העדר הדינמיקה שבהם), ויש המתרחקים מכל אלה ומנווטים לכיוונים אחרים.

אני נמנית על אלה המתרחקים.Continue Reading..

01
פבר
18
ינו

אתר אינטרנט חדש לאמנית אורה ניסים

אורה ניסים, אמנית יודאיקה אוונגרדית פורצת דרך, ילידת 1978. יצירותיה מושפעות מנוף ילדותה בשכונת מאה שערים בירושלים ומוצגות במיטב הגלריות בארץ ובעולם. הן ספוגות רוחניות ונשמה ולוקחות את המתבונן בהן לחוויה אמנותית מסעירה, המוזנת ממראה עיניו ומכל מה שבתוכו. אורה יוצרת בצבעי שמן אמנות יהודית-עכשווית בעלת אופי אבסטרקטי אקספרסיוניסטי. באמצעות משחקי צבע וטקסטורות בעלי שאר רוח מולידים מכחוליה יצירות רוחניות שמחות וצבעוניות.  יש מהן היצירות שמשקפות מציאות, ואחרות משקפות פנטזיה. ירושלים והכותל, כליזמרים, חתונות חסידים ועוד קורמים חיים על הבד בתנועה עשירה וססגונית מלאת הבעה ועניין. יש מן הציורים שנושאיהם לקוחים מההווי היהודי ומחיי היום-יום, ויש שנושאיהם מופשטים ומתארים אווירה, צבע ותנועה.Continue Reading..

25
נוב
25
נוב

אתר אינטרנט לאמן מארק ינאי

המתבונן לראשונה בחייו בציוריו של מארק ינאי נפﬠם מהדיוק ומהיופי של משיחת המכחול החושפת לﬠינינו את נופי ירושלים, את מסתורי בנייניה העשויים אבן, או את האסתטיקה רבת ההבﬠה של דיוקנאותיו. כל פרט בא כדי להזכיר לנו את אותן זוטות כה חשובות היוצרות את מארג חיי היומיום לנו. אך רק רפרף מבטנו ﬠל פני היצירה, וכבר מפתיﬠ ﬠומקה את המתבונן, היודﬠ לגלות מאחורי הטכניקה של הצייר, את ﬠומק אותו ﬠולם המוכן להיחשף.
יעל גנסיה, גלריה מעינותContinue Reading..

20
ספט
08
ספט

קטלוג דיגיטלי לאמן אבנר מוריה

הדפס אמנותי ירושלים מאפשרת לכם להציג נוכחות באינטרנט בצורה אמנותית פשוטה ומכובדת – נוכחות שהיא חובה לכל אמן.
הפתרונות מבוססים על המרה של קטלוג עבודות לאתר אינטרנט פשוט ונהדר המאפשר לגולשים לדפדף בקטלוג כבספר.
קטלוג דיגיטלי הנו קטלוג אשר מאפשר לאמנים להציג את עבודותיהם באינטרנט, כמו בקטלוג  מודפס

לפניכם דוגמה מהקטלוג של אבנר מוריה

לצפייה בקטלוג אתם מוזמנים לעבור לקישור הבא:
http://bar-batmitzva.com

.